رویدادی های صبری

با حضور روحانیون و متنفذین محلی؛

کارگروه ستاد صبر به منظور صلح و سازش در پرونده‌های مهم شهرستان خرم آباد تشکیل شد

٢٣ مهر ١٣٩٨
کارگروه ستاد صبر به منظور صلح و سازش در پرونده‌های مهم شهرستان خرم آباد تشکیل شد

کارگروه اعضای صلح و سازش پرونده‌های مهم در شهرستان خرم آباد با حضور روحانیون و متنفذین محلی در محل دفتر رئیس شورا‌های حل اختلاف استان لرستان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، "کاکولوند" رئیس شورا‌های حلاختلاف استان لرستان ضمن خوش آمد گویی به مدعوین اظهار کرد: تشکیل این ستاد که نتیجه تعاملات و تلاش‌های خوب شورا‌های حل اختلاف و معاونت فرهنگی استان است، درتحقق بخشیدن به منویات ریاست قوه قطعاً از نقطه عطف خوبی برخوردار خواهد بود.

کاکولوند ادامه داد: برای این هیات در مجتمع حل اختلاف شهید مطهری خرم آبادمکانی در نظر گرفته شده است تا پرونده‌های قتل و مهم پس از طی مراحل ثبت در باب صلح و سازش و حل فصل دعوی تلاش تا پرونده ختم به خیر گردد.

وی در ادامه افزود: در شهرستان‌ها هیات‌های سازش نیز با امعان نظر شورا‌هایحل اختلاف و معاونت فرهنگی تشکیل شده اند و چند پرونده جهت سازش در دستور کاردارند.

"حجت الاسلام والمسلمین سبزواری" معاون فرهنگی دادگستری کل استان لرستان نیز بابیان  این حدیث از امام علی (ع) که در عفو و گذشت لذتی است که در انتقام نیست افزود: با توجه به حمایت‌های ریاست کل دادگستری استان لرستان و استفاده از ظرفیت شورای حل اختلاف و متنفذین محلی و با عنایت به استیذان پرونده‌های قصاص از اولویت‌های دستگاه قضا ایجاد صلح و سازش جهت حل اختلاف پرونده‌های قتل است و در ستاد استانی صبر نیز به طور جدی پیگیر اصلاح ذات البین میان اصحاب دعوا هستیم و از هیچ فرصتی برای صلح و سازش کنار نخواهیم نشست.

وی افزود: با توجه به پیشینه سازش در میان مردم لرستان انشاءالله در این خصوص بتوانیم قدم‌های سودمندی در جهت رفع اختلافات برداریم.

گفتنی است در این جلسه ۸ نفر از روحانیون و متنفذین محلی جهت تشکیل این کارگروه دعوت و به آنها ابلاغ رسمی به عنوان عضو ستاد صبر مرکز استان لرستان و هیات صلح و سازش شهرستان خرم آباد اهداء شد.

نظر خود را ثبت کنید

comment