رویدادی های صبری

با حمایت معاونت فرهنگی قوه قضاییه و ستاد ملی صبر در سومین جایزه ملی فیلم ایثار؛

از دو اثر برگزیده با تندیس ملی صبر تقدیر شد

٢٣ مهر ١٣٩٨
از دو اثر برگزیده با تندیس ملی صبر تقدیر شد

در سومین جایزه ملی فیلم ایثار، معاونت فرهنگی قوه قضاییه و ستاد ملی صبر با اهدای جایزه و تندیس ملی صبر از دو اثر برگزیده تقدیر کردند.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، مراسم قدردانی از برگزیدگان سومین جایزه ملی «فیلم ایثار» با حضور "محمد حسین کاویانی" معاون فرهنگی بنیاد شهید، "حسین انتظامی" رئیس سازمان سینمایی، "حجت الاسلام والمسلمین سید موسی طباطبایی" سرپرست اداره اجرایی معاونت فرهنگی قوه قضاییه در تالار ایوان شمس برگزار شد.

"حجت الاسلام والمسلمین کاویانی راد" معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و ایثارگران در این مراسم با بزرگداشت ایام اربعین سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) به عنوان اسوه بزرگ و نمونه کامل ایثار و فداکاری گفت: در طول چهل سال از حیات پر برکت جمهوری اسلامی، همواره فرهنگ ایثار و شهادت زنده و پویا و همانند یک قله رفیع و بلند بوده و امروز هم معرفی حقیقت ایثارگری در همه عرصه ها ضرورتی انکار ناپذیر است.

وی افزود: مفهوم «ایثار اجتماعی»، حلقه مفقوده ترویج فرهنگ ایثارگری است، بر همین اساس سومین جشنواره ملی فیلم ایثار این مفهوم را به عنوان محور برنامه هایش قرار داده و تلاش می کند تا با استفاده از ظرفیت هنر، مفاهیم اجتماعی مرتبط با ترجیح مصلحت عمومی نسبت به منفعت شخصی، گذشت و فداکاری را تبیین کند.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: همزمان با نگاه به قله مفهوم ایثار و شهادت که در مقام والای شهدا و جانبازان متجلی است، نیازمند به یادگیری رفتارهای همدلانه و ایثارگرانه در جامعه و عمل به این فرهنگ متعالی را در عرصه های اجتماعی هستیم.

در ادامه، حسین انتظامی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان سینمایی در سخنانی گفت: موضوعات جشنواره فیلم ایثار کاملا مناسب و انتخاب فیلم 120 ثانیه ای به عنوان یک مدیوم گسترده و قابل پخش در رسانه های اجتماعی، قابل تقدیر است.

رییس سازمان سینمایی اظهار داشت: فرهنگ ایثار و شهادت باعث «پالایش روح» انسان می‌شود، نیاز عمومی جامعه و در سطح کلان موجب افزایش انسجام ملی و مقاومت در شرایط کنونی است.

لازم به ذکر است؛ در این دوره در مجموع ۲۸۴ اثر در بخش فیلم و ۴۹۰  اثر در بخش فیلمنامه به دبیرخانه این جشنواره رسیده بود که ۱۰۵ اثر در بخش فیلم و ۱۱۱ اثر در بخش فیلمنامه انتخاب شد و در مرحله نهایی ۸ فیلم و ۴ فیلمنامه برگزیده شدند.

در سومین جایزه ملی ایثار، با حمایت معاونت فرهنگی و ستاد ملی صبر،  فیلم "ما" به کارگردانی رضا پیرزاده و فیلم نامه "خیلی دور نه چندان نزدیک" به نویسندگی مسعود شعبانی برگزیده شد و با اهدای جایزه و تندیس ملی صبر تقدیر بعمل آمد.

گفتنی است این جشنواره با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران، انجمن سینمای جوانان ایران، معاونت فرهنگی قوه قضاییه، شبکه یک سیما، شبکه مستند، آی فیلم و برگزار شده است.

نظر خود را ثبت کنید

comment