رویدادی های صبری

رئیس کل دادگستری استان ایلام تاکید کرد:

استفاده از ظرفیت حداکثری هیات صلح برای اجرایی کردن طرح بخشایش حسینی در استان ایلام

٢٤ مهر ١٣٩٨
استفاده از ظرفیت حداکثری هیات صلح برای اجرایی کردن طرح بخشایش حسینی در استان ایلام

رئیس کل دادگستری استان ایلام با اشاره به اجرای طرح بخشایش حسینی توسط ستاد ملی صبر در کشور گفت: از ظرفیت حداکثری هیات صلح برای اجرایی کردن طرح بخشایش حسینی در استان ایلام استفاده خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، در این دیدار "دکتر علی دهقانی" رئیس کل دادگستری استان ایلام در دیدار با اعضای هیات صلح استان، ضمن خیر مقدم و عرض تسلیت پشیاپیش فرا رسیدن اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) گفت: کشور اسلامی ما به وجود بزرگانی چون شما که هر زمان لازم بوده پای کار بوده اید و در جهت پیشبرد اهداف نظام و انقلاب اسلامی در صحنه حضور داشته اید، افتخار می کند.

وی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ صلح و سازش در جامعه گفت: بسیاری از اختلافات از طرق مراجع قانونی به سختی قابل حل است که آن هم تحکمی است اما اختلافاتی که با حضور شما مصلحین، متنفذین و معتمدین که در بین مردم نفوذ کلام دارید و مردم به شما اعتماد دارند به صلح و سازش منجر شود، اختلافات برای همیشه حل می شود و یک صلح پایداری در منطقه ایجاد می شود.

رئیس حوزه قضایی استان ضمن اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت شوراهای حل اختلاف و هیات های صلح در برقراری صلح و سازش در جامعه تاکید کرد: امروزه راهکارهای محلی استفاده از ظرفیت بزرگان و مصلحین محلی بعنوان یک راهبرد اساسی در تمامی جوامع مورد استفاده قرار می گیرد.

وی با اشاره به عزم دستگاه قضایی استان در اجرای سیاست ها و برنامه های تحولی مورد تاکید ریاست محترم قوه قضاییه افزود: در دوره ی جدید تحولی که ریاست قوه قضاییه در اجرای منویات مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند؛ شاخصه های اصلی مانند جلب اعتماد عمومی، رضایتمندی مردم و ترویج فرهنگ صلح و سازش مدنظر است و در دادگستری استان برای اجرای این برنامه ها تلاش خواهیم کرد. 

رئیس کل دادگستری در ادامه با اشاره به اهمیت صلح و سازش و اصلاح ذات البین در دین مبین اسلام گفت: کار هیات های صلح در گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه برای رضای خدا است و کاری که شما انجام می دهید، اجر و ثوابش بی شمار است. اجر و ثوابی که درکار شما می باشد، در هیچ کاری نیست چرا که شما عزیزان صادقانه و بدون هیچ چشم داشتی در کنار دستگاه قضایی برای ترویج فرهنگ صلح و سازش تلاش می کنید و تاکید دارم بسیاری از اختلافات استان را با دستان توانمند شما و با نفوذ کلامتان می توان حل کرد.

"دهقانی" در پایان به تشریح طرح بخشایش حسینی در ایام اربعین در راستای کمک به زندانیان و آزادی آنها اشاره نمودند و تاکید داشتند تا از حداکثر توان موجود برای اجرایی نمودن این طرح استفاده گردد.

گفتنی است طرح "بخشایش حسینی ، نوید آزادی" برای کمک به آزادی زندانیان غیرعمد توسط ستاد ملی صبر و ستاد دیه کشور درحال برگزاری است و مشارکت کننندگان می توانند کمک های نقدی خود را می توانند از طریق شماره کارت 6037997599039345  به نام ستاد دیه کشور و یا با شماره گیری کد دستوری   #7777*780*  با پرداخت هر مبلغی که می خواهند در این طرح خداپسندانه مشارکت کنند.

#بخشایش_حسینی

نظر خود را ثبت کنید

comment