رویدادی های صبری

به طرح سه روزه «ابرار» بپیوندیم

٠٢ شهريور ١٣٩٨
به طرح سه روزه «ابرار» بپیوندیم

طرح حمایتی «رسم ابرار» به استناد آیات و روایات اسلامی با هدف کمک به سه قشر «مساکین»، «ایتام» و «اسراء» که در مورد سوم نزدیک‌ترین معنی و مصداق آن زندانیان غیرعمد تفسیر شده‌اند، فردا آغاز به کار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، طرح حمایتی «رسم ابرار» به استناد آیات و روایات اسلامی با هدف کمک به سه قشر «مساکین»، «ایتام» و «اسراء» که در مورد سوم نزدیک‌ترین معنی و مصداق آن زندانیان غیرعمد تفسیر شده‌اند، فردا آغاز به کار می‌کند.

این طرح به مناسبت احسان سه روزه اهل‌بیت نبی علیهم‌السلام در بخشش افطاری هر روزه خود به یتیم و مسکین و اسیر انجام می‌شود. اقدامی که به دنبال آن در ۲۵ ذی‌الحجه سال دهم هجری پس از امساک سه روزه خاندان نبوت از طعام آیه اطعام در شان و منقبت آن‌ها نازل شد.

با مشارکت نهاد‌های مردمی برای ارج نهادن این سنت حسنه و ترویج روحیه انفاق، طرح «رسم ابرار» از فردا شروع و تا پنجم شهریور سال‌جاری ادامه خواهد داشت.

نیکوکارانی که تمایل دارند به یمن این روز‌های مبارک همیار نیازمندان کشور باشند، می‌توانند کمک‌های خود را برای حمایت از فقرا به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۹۹۱۰۲ و برای دستگیری از خانواده‌های بی‌سرپرست به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۰۰۰۲۷ واریز نمایند.

اما آن دسته از خیرینی هم که نیت دارند تا مبالغ خود را برای مساعدت از زندانیان جرایم غیرعمد تحت حمایت ستاد دیه واریز کنند از دو طریق واریز وجه به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۵۹۹۰۳۹۳۴۵ یا وارد کردن کد دستوری ۷۷۷۷*۷۸۰* می‌توانند اقدام نمایند.

قریب به اتفاق مفسران شیعه و اهل‌سنت، شأن نزول آیه هشتم سوره مبارکه «انسان» که به آیه اطعام معروف است را مربوط به واقعه‌ای می‌دانند که به‌دنبال آن آل‌الله برای ادای نذر خود، سه روز متوالی روزه می‌گیرند، ادای نذری که در روز اول آن غذای افطار به مسکین داده شده و در روز‌های دوم و سوم این طعام به ترتیب به یتیم و اسیر بخشیده می‌شود.

نظر خود را ثبت کنید

comment