رویدادی های صبری

70 درصد از پروندهای نزاع و اختلافات خانوادگی در کلانتری‌های یزد صلح و سازش داده می شود

٢٩ آذر ١٣٩٦
70 درصد از پروندهای نزاع و اختلافات خانوادگی در کلانتری‌های یزد صلح و سازش داده می شود

فرمانده انتظامی استان یزد ضمن اشاره به تلاش به ضرورت نهادینه شدن فرهنگ صلح و سازش در جامعه، از صلح و سازش بیش از 70 درصد از پروندهای نزاع و اختلافات خانوادگی در کلانتری‌های یزد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر از دادگستری یزد، سردار ایرج کاکاوند در نشست ستاد صبر استان یزد که در محل دادگستری این استان برگزار شد،  گفت: در مجموعه نیروی انتظامی در حوزه معاونت اجتماعی بحث مشاورین و مددکاری در حوزه‌های انتظامی و به‌ویژه در کلانتری‌ها راداریم که بر اساس وظایف تعریف‌شده موضوع صلح و سازش را در کلانتری‌ها دنبال می‌کنند.

وی افزود: خوشبختانه با تلاش‌های همکاران ما در این مراکز بیش از هفتاد درصد از پرونده‌های جاری این حوزه منجر به صلح و سازش شده است که عمدتاً مربوط به اختلافات خانوادگی و نزاع و درگیری است.

فرمانده انتظامی استان یزد ادامه داد: علاوه بر وجود مشاورینی که در کلانتری‌ها داریم در سال جاری ما روسای کلانتری‌ها به‌عنوان مشاورین عمومی معرفی‌شده و حکم به آن‌ها داده‌شده که در موارد اختلاف ورود پیدا کنند که خوشبختانه با این اقدام نیز شاهد اتفاقات خوبی بودیم.

این مقام انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: ستاد صبر استان هم می‌تواند به ما در پیشبرد بهتر برنامه‌های صلح و سازش ما کمک کند و ما این آمادگی این راداریم که با این ستاد همکاری خوبی داشته باشیم تا بتوانیم شاهد موفقیت‌های خوبی در این حوزه باشیم.

کاکاوند در پایان گفت: در موضوع مشاوران، انتظار داریم ستاد صبر درروند آگاه‌سازی و آموزش‌هایی که بایستی درروند کار به مشاورین ما ارائه شود کمک‌کار ما باشند تا هر چه‌بهتر بتوانیم صلح و سازش را بین مردم استان نهادینه کرده و از آثار سوء نبود آن در جامعه جلوگیری کنیم.

نظر خود را ثبت کنید

comment