رویدادی های صبری

رئيس کل دادگستری اصفهان:

هدف ستاد ملی صبر گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه است

٢٩ آذر ١٣٩٦
هدف ستاد ملی صبر گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه است

اولین جلسه "ستاد ملی صبر استان "با حضور اعضای این ستاد در دادگستری استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر از دادگستري استان اصفهان، احمد خسروي وفا رئيس کل دادگستري استان در این جلسه اظهار کرد: با عنایت بر لزوم حاکمیت فرهنگ مدارا، مهربانی، عفو و گذشت که در آموزه های دینی و قرآنی به آن توصیه شده است و رهنمودهای مقام معظم رهبری در زمینه استفاده از روش داوری و حکمیت در حل و فصل دعاوی و دیدگاههای رئیس قوه قضاییه در این خصوص، ستادی با عنوان «ستاد ملی صبر» برگرفته از فرهنگ ارزشمند صلح، بخشایش و رضایت در قوه قضاییه تشکیل شده است.

وی افزود: این اقدام قوه قضاییه علاوه بر اهداف یاد شده، در راستای کاهش کثرت دعاوی و اختلافات با بهره مندی حداکثری از ظرفیتهای تمامی نهادها و سازمانهای دولتی و مردم نهاد موثر است.

خسروی وفا همچنین خاطرنشان کرد: گسترش فرهنگ صلح و سازش و عفو در جامعه، ارتقای فرهنگ مدارا، مودت، همدلی، صبر و مهربانی، اعتلای فرهنگ قانون مداری و احترام به حقوق دیگران، کاهش زمینه های نزاع و اختلاف و پرونده های دستگاه قضا و جمعیت کیفری زندان از دیگر محورها و اهداف این ستاد محسوب می شود.

این مقام قضایی تاکید کرد: ان شاء ا... با اقدامات و برنامه ریزی های علمی و کارشناسانه ای که در قالب تشکیل این ستاد پیش بینی شده است و همچنین شناسایی و دسته بندی ظرفیت نهادها و سازمانها و موانع و چالشهای استانی و هماهنگی و همپوشانی فعالیتها و اقدامات نهادها، کاهش روزافزون ناهنجاریهای اجتماعی و ورودی پرونده به دستگاه قضایی را شاهد باشیم.

نظر خود را ثبت کنید

comment