رویدادی های صبری

رییس کل دادگستری استان قم:

مهم‌ترین عامل نهادینه‌سازی فرهنگ صبر ایجاد دغدغه‌مندی در مسئولین است / دستور تشکیل دبیرخانه دائمی ستاد صبر در قم

٢٨ آذر ١٣٩٦
مهم‌ترین عامل نهادینه‌سازی فرهنگ صبر ایجاد دغدغه‌مندی در مسئولین است / دستور تشکیل دبیرخانه دائمی ستاد صبر در قم

رئیس‌کل دادگستری استان قم به منظور پیگیری مستمر و منسجم برنامه های ستاد صبر استان، دستور تشکیل دبیرخانه دائمی ستاد صبر استان قم را به معاونت فرهنگی دادگستری این استان صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر از قم، حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان قم در اولین جلسه ستاد صبر(صلح، بخشایش و رضایت) این استان، موضوع نهادینه‌سازی فرهنگ صبر، صلح، بخشایش و رضایت را در گرو بازنگری به شیوه فرهنگ‌سازی دانست.

خلیلی نهادینه‌سازی رفتار و خصیصه اخلاقی را در جامعه منوط به تربیت تشریح کرد و گفت: گاهاً دیده می‌شود امر فرهنگ‌سازی را با آموزش صرف پی می‌گیرند که از نظر بنده این چندان صحیح نیست.

وی افزود: با بررسی گذرا مشاهده می‌شود حجم آموزش‌ها و مراسمات مذهبی و غیره در کشور فراوان است، اما در عمل تأثیر چندانی صورت نمی‌گیرد.

خلیلی این موضوع را تلنگری به شیوه کارهای فرهنگی دانست و گفت: می‌بایست نسبت به موضوع فرهنگ‌سازی بازنگری کرد؛ چراکه در متون دینی و سیره حضرات معصومین(ع) به وفور آنچه بنده یافته‌ام، فرهنگ را به عنوان تربیت در نظر گرفته‌اند.

خلیلی در پایان صحبت‌های خود مهم‌ترین عامل رونق نهادینه‌سازی فرهنگ صلح بخشایش و رضایت در سطح جامعه را ایجاد دغدغه‌مندی در اقشار مختلف جامعه علی‌الخصوص مسئولین کشور دانست.

رییس کل دادگستری استان گفت: در ستاد صبر استان قم تلاش می کنیم با همکاری و هماهنگی سایر دستگاه ها، با استفاده از روش ها و الگوهای تربیتی و پرورشی در راستای ترویج فرهنگ صلح، بخشایش و رضایت تلاش کرده و آن را در جامعه نهادینه کنیم.

در پایان رئیس‌کل دادگستری استان قم به منظور پیگیری مستمر و منسجم برنامه های ستاد صبر استان، دستور تشکیل دبیرخانه دائمی ستاد صبر استان قم را به معاونت فرهنگی دادگستری این استان صادر کرد.

نظر خود را ثبت کنید

comment