رویدادی های صبری

رئیس شوراهای حل اختلاف خراسان رضوی خبر داد:

صلح و سازش در پرونده هفت میلیارد ریالی در کاشمر

١٣ خرداد ١٣٩٩
صلح و سازش در پرونده هفت میلیارد ریالی در کاشمر

معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف خراسان رضوی گفت: صلح و سازش دعاوی موجب جلوگیری از تراکم پرونده ها در سیستم قضایی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی شوراهای حل اختلاف خراسان رضوی، "رفسنجانی" گفت: با همت اعضای شعبه 8 مجتمع یک شوراهای حل اختلاف مشهد، یک پرونده حقوقی به ارزش هفت میلیارد و هفتصد میلیون ریال با اصلاح ذات البین اصحاب دعوی مختومه به سازش شد.

وی ضمن تقدیر از زحمت اعضای شعبه 4 شورای حل اختلاف کاشمر گفت: شوراهای حل اختلاف نهادی مردم محور است که توانسته است در نهادینه کردن فرهنگ سازش نقش موثری داشته باشد.

رییس شوراهای حل اختلاف خراسان رضوی گفت: از دیدگاه شرع مقدس اسلام و فرهنگ ناب محمدی(ص) بهترین و بالاترین اقدام، صلح و سازش است و این امر مبنای کار شوراهای حل اختلاف است و اگر در تحقق این رسالت اهتمام شود، نتایج خوبی برای سیستم قضایی خواهد داشت.

وی افزود: یکی از آثار صلح و سازش کاهش آماری در تعداد پرونده هاست اما اگر در سطح وسیع تری به آن نگاه شود، موجب کاهش آسیب های اجتماعی و بازگشت آرامش به طرفین و جامعه خواهد شد.

رفسنجانی ابراز امیدواری کرد: با توجه به بخشنامه های صادر شده در خصوص گسترش صلح و سازش از سوی ریاست قوه قضاییه و تدابیر ایشان، قطعا شاهد کاهش ورود پرونده ها به دستگاه قضا، کاهش جمعیت کیفری زندان ها و اجرای عدالت اسلامی در جامعه خواهیم بود.


نظر خود را ثبت کنید

comment