رویدادی های صبری

پرونده قتل پس از 18 سال در اصفهان به مصالحه منجر شد

٠٩ فروردين ١٣٩٩
پرونده قتل پس از 18 سال در اصفهان به مصالحه منجر شد

پرونده قتل با رضایت اولیا دم در اصفهان به مصالحه منجر شد و قاتل پس از 18 سال از زندان آزاد شد.

به گزارش روابط عمومی شوراهای حل اختلاف استان اصفهان، اکبر که از سال 1380 تا کنون به جرم قتل در زندان مرکزی بندرعباس به سر می برد با وساطت و پیگیری های سخت و مصرانه شعبه 43 شورای حل اختلاف اصفهان از قصاص رها و از زندان آزاد شد.

پرونده تحت عنوان قتل که از سال 1380 در بندر عباس در جریان بوده است در شعبه 43 شورای حل اختلاف استان اصفهان جهت ایجاد صلح و سازش و گرفتن رضایت اولیا دم مطرح گردید.

به دلیل مجهول المکان بودن اولیا دم و حتی نبود تلفن و یا نشانی، اعضا و کارکنان شعبه به سختی و با مشقت فراوان روبرو بودند. به محل کار سابق وی نیز مراجعه شد در این میان مادر مقتول از همسر خود جدا شده بود و مجدداً ازدواج نموده بود و آدرس خود را تغییر داده بود و در نهایت موفق شدیم توسط شوهر جدید این خانم وی را پیدا کنیم و با وی صحبت کنیم دو ماه تمام با وی مذاکره می نمودیم در این میان نیز خانواده قاتل هم تغییر مکان داده بودند از بندرعباس به بندر لنگه بعد تهران، کرج و در نهایت در ورامین توانستیم آنها را پیدا کنیم.

 مادر قاتل بعلت دوری از فرزندش از شدت ناراحتی دق کرده بود و از دنیا رفته بود و پدر قاتل نیز دچار آسیب شدید جسمی شده بود و نابینا بود در نهایت با پیگری و تشکیل جلسات مکرر و زحمات سخت و طاقت فرسا در نهایت اعضا و کارکنان شعبه 43 شورای حل اختلاف اصفهان موفق شدند، با ایجاد مصالحه قاتل را بعد از 18 سال از زندان آزاد و رضایت اولیا دم را کسب نمایند.

نظر خود را ثبت کنید

comment