رویدادی های صبری

رئيس کل دادگستری استان خراسان رضوی بر صلح و سازش در پرونده های قضايی تاکید کرد

١٧ مهر ١٣٩٨
رئيس کل دادگستری استان خراسان رضوی بر صلح و سازش در پرونده های قضايی تاکید کرد

رئيس کل دادگستری استان خراسان رضوی بر اجرای دقيق بخشنامه رئيس قوه قضایيه با موضوع ايجاد صلح و سازش در پرونده هاي قضايي تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی ستادملی صبر، "غلامعلی صادقی" که در نشست هم انديشی بررسی ساز وکارهای اجراي دقيق بخشنامه های صادره از سوي رئيس و ستاد قوه قضایيه در مجتمع قضايي ولايت دادگستری مشهد سخن می گفت؛ بر لزوم پايبندی مديران و مسئولان حوزه های قضايی براجرای دقيق بخشنامه های واصله تاکید کرد. 

وی افزود: از کليه دادستان ها، رؤسای حوزه های قضايی در مشهد و شهرستان ها و همچنين مديران و مسئولان ستادی خواسته شده تا اهتمام ويژه ای نسبت به اجرای دقيق و سريع بخشنامه های ابلاغي داشته باشند.

رئيس کل دادگستری استان خراسان رضوی با اشاره به تأکيدات ریيس قوه قضایيه مبنی بر تلاش در زمينه ايجاد صلح و سازش در پرونده های منتهی به حکم قصاص گفت: ترويج فرهنگ صلح و سازش که داراي ريشه های ديرينه تاريخی و اعتقادی در بين مردم شريف ايران است، می تواند در مواردبسياری حلال مشکلات باشد.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص پرونده های منتهی به قصاص طی ساز و کار مشخص و مطمئن باید اقدامات لازم در يک اقدام مشترک بين اجرای احکام و شوراهای حل اختلاف در جهت ايجاد صلح و سازش به انجام برسد.
گفتني است در ابتدای اين نشست معاون قضايی فرهنگی و همچنين رئيس اداره شوراهای حل اختلاف استان و تنی چند از مديران و مسئولان حاضر در جلسه به ارائه نظرات خود در زمينه اجرای بخشنامه موصوف پرداختند.

نظر خود را ثبت کنید

comment