رویدادی های صبری

رئیس شورای حل اختلاف گلستان خبر داد؛

گذشت مادر داغدار از قاتل نوجوان 17 ساله اش

٢٣ شهريور ١٣٩٨
گذشت مادر داغدار از قاتل نوجوان 17 ساله اش

معاون قضایی رئیس کل و رئیس شورای حل اختلاف گلستان گفت: محکوم به قصاص جوانی 24 ساله است که سال ۹۲ در پی ناتوانی در کنترل خشم، در یک نزاع دسته جمعی موجب جان باختن جوان 17 ساله شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، "احمد جعفری" گفت: همزمان با فرارسیدن ایام محرم و عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع)، با میانجیگری اعضای شورای حل اختلاف شعبه دوم صلح و سازش کمالان پرونده قتل نوجوان 17 ساله پس از 7 سال با اخذ رضایت از اولیای دم منجر به صلح و سازش شد.

وی افزود: محکوم به قصاص جوانی 24 ساله است که سال ۹۲ در پی ناتوانی در کنترل خشم، در یک نزاع دسته جمعی موجب جان باختن نوجوانی 17 ساله شد.

رئیس شورای حل اختلاف گلستان با اشاره به ظرفیت شوراهای حل اختلاف جهت کاهش جمعیت کیفری زندانیان استان و سیاست حبس زدایی اظهار داشت: در پی ارجاع پرونده مذکور در تاریخ 97/11 به شعبه دوم ویژه صلحی شورای حل اختلاف کمالان و آغاز تلاش های اعضای شعبه در جهت جلب رضایت اولیای دم پرونده با تشکیل جلسات متعدد صلح و سازش پس از سپری شدن 7 ماه به حول و قوه الهی در عملی خداپسندانه در تاریخ 98/6/13 رضایت و گذشت قطعی اولیای دم پرونده قتل عمد نسبت به محکوم علیه جلب شد.

"جعفری" خاطرنشان کرد: ما به هیچ عنوان در پرونده های افراد شروری که یقین داریم آزادی او موجب تکرار شرارت این فرد در جامعه می شود، برای صلح و سازش اقدام نمی کنیم.

وی با بیان اینکه حل و فصل دعاوی و ایجاد صلح و سازش بین طرفین دعوا از وظایف اصلی شوراهای حل اختلاف است از اقدام انسان دوستانه خانواده آن مرحوم که با گذشت خود ضمن اعطاء حیات انسانی به قاتل نادم زمینه توسعه و گسترش صلح و سازش در جامعه را فراهم کردند؛ تقدیر کرد.

گفتنی است این پرونده ششمین بخشش قصاص در گلستان از ابتدای سال جاری است.

پویش #بخشایش_حسینی

نظر خود را ثبت کنید

comment