رویدادی های صبری

رئیس شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان خبر داد:

آزادی زندانی محکوم به قصاص پس از 6 سال

٢٣ شهريور ١٣٩٨
آزادی زندانی محکوم به قصاص پس از 6 سال

آزادی زندانی محکوم به قصاص پس از 6 سال با همت و تلاش اعضاء شورای حل اختلاف زندان مرکزی شهرستان بندرعباس انجام شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، "مظفر حمزه ­یی" گفت: درفصل بهار سال 1392 در یکی از مدارس شهرستان های استان دو دانش آموز بخاطر مسئله کوچکی باهم درگیر می شوند و در حالیکه تصور می شد این قضیه در همان مدرسه فیصله پیدا کرده است.

وی افزود: اما متاسفانه بر اثر بی تجربگی و ناپختگی و غرور نابجا، یکی از طرفین درگیری که جوانی 18 ساله بوده است؛ پس از پایان زمان مدرسه دوباره درگیر و اقدام به ایراد جرح عمدی با چاقو به وی می نماید که بر اثر شدت جراحات منجر به فوت می گردد که پس از شکایت ولی دم و دستگیری متهم به قتل، پرونده قضایی تشکیل می شود که  رسیدگی در دادگا ه کیفری استان انجام می شود و در نهایت با اقرار صریح قاتل، رای قصاص متهم صادر شد.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان هرمزگان در ادامه افزود: با صدور رای قصاص، شورای حل اختلاف بر اساس وظایف ذاتی خود وارد عمل شد و پرونده در شعبه 21 شورای حل اختلاف بندرعباس که در زندان مرکزی مستقر می باشد تشکیل و ضمن دعوت از اولیاء دم و برخی از معتمدین محلی و ریش سفیدان با لطف و عنایت خداوند قادر متعال موفق به جلب رضایت ولی دم و برقراری صلح و سازش شدند.

وی خاطر نشان کرد: بدین ترتیب و با همت اعضای شورای حل اختلاف زندان مرکزی شهرستان بندرعباس، جوانی پس از 6 سال تحمل کیفر و عذاب ناشی از یک قتل ناخواسته به آغوش گرم خانواده و زندگی دوباره بازگشت.

نظر خود را ثبت کنید

comment