رویدادی های صبری

رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه خبر داد؛

صلح و سازش پرونده ی قتل در استان کرمانشاه

٢٦ خرداد ١٣٩٨
صلح و سازش پرونده ی قتل در استان کرمانشاه

رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه گفت: همزمان با عید مبارک فطر و با اتکا به قرآن کریم و ائمه معصوم پرونده قتل پس از گذشت 12 سال منجر به صلح و سازش شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، "جبار تجری" در این خصوص گفت: در پی یک نزاع خیابانی بین مقتول و قاتل در سال 1385 متاسفانه منجر به کشته شدن یکی از طرفین به صورت ناخواسته شده و در همان بدو وقوع اتفاق پرونده در دادسرای شهرستان کرمانشاه در جریان قرار می گیرد.

وی افزود: این پرونده پس از مراحل اولیه تحقیقات و بازجویی های لازم و طی مراحل قانونی در جریان صدور حکم قصاص قرار گرفته که استیضان آن نیز تایید شده است.

رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در سال 1396 پرونده به شعب ویژه صلح و سازش قتل ارجاع گردید، که پس از ورود ستاد تالیف قلوب استان کرمانشاه (شعب سازش در قتل) و دعوت مکرر از خانواده ی مقتول و تلاش های همکاران و معتمدین محلی و همکاران قضایی بحمد الله در ایام ماه مبارک رمضان و مصادف با عید سعید فطر خانواده مقتول حاضر به گذشت از قاتل فرزندشان گشتند و جوانی از قصاص رهایی پیدا کرد.
 "تجری" در پایان ضمن تبریک عید سعید فطر و شکر گزاری از خداوند منان به جهت سازش انجام شده جامعه ای به دور از تنش و نزاع و اختلاف را از خداوند متعال خواستار شد.


نظر خود را ثبت کنید

comment