رویدادی های صبری

معاون فرهنگی قوه قضاییه:

گلستان الگوی پیشتاز در برقراری داوطلبانه صلح بخشایش و رضایت

٠٧ مهر ١٣٩٧
گلستان الگوی پیشتاز در برقراری داوطلبانه صلح بخشایش و رضایت

معاون فرهنگی قوه قضاییه با بیان این که برای فرهنگ سازی در زمینه صلح و سازش و قانونمنداری بین مردم برنامه‌های مختلفی داریم گفت: گلستان نمونه‌های خوبی دارد، خیرینی هستند که کار‌های بزرگی برای ایجاد صلح و سازش بین مردم انجام داده اند,

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر از میزان، معاون فرهنگی قوه قضاییه امروز در یادواره شهدا و تجلیل از ایثارگران دستگاه قضایی استان گلستان از برنامه‌های این معاونت برای پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت خبر داد و گفت: کار‌های بصیرتی، یادواره‌های شهدا و تجلیل از ایثارگران، دیدار با خانواده‌های معظم شهدا از جمله تلاش‌های این معاونت برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به کارکنان جوان است.

حجت‌الاسلام هادی صادقی با بیان اینکه پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت، ارتقای فرهنگ حقوقی جامعه و تکریم ارباب رجوع از مهم‌ترین برنامه‌های فرهنگی قوه قضاییه است، افزود: افزایش معرفت دینی، کارگاه‌های آموزشی کاربردی اخلاقی و مدیریتی و تکریم ارباب رجوع از دیگر برنامه‌های معاونت فرهنگی قوه قضاییه است.

صادقی، ارتقای فرهنگ حقوقی جامعه را از مهم‌ترین برنامه‌ها و رویکرد‌های قوه قضاییه برشمرد افزود: تلاش ما این است که اطلاعات حقوقی مردم را با کار‌های هنری و ساخت تیزر‌های مختلفی که از صداو سیما پخش شده است ارتقاء دهیم.

وی با اشاره به محدودیت‌های مالی و تنگنا‌های بودجه‌ای گفت: کار فرهنگی مانند سایر بخش‌ها نیاز به بودجه دارد، اما با توجه به محدودیت‌های مالی که وجود دارد، مبنا را بر انجام کار جهادی قرار داده ایم.

معاون فرهنگی قوه قضاییه به فعالیت‌های ستاد ملی " صبر" اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه‌های خیلی مهم که گلستان پیشتاز است ستاد ملی صبر است.

صادقی با بیان این که برای فرهنگ سازی در زمینه صلح و سازش و قانونمنداری بین مردم برنامه‌های مختلفی داریم افزود: گلستان نمونه‌های خوبی دارد، خیرینی هستند که کار‌های بزرگی برای ایجاد صلح و سازش بین مردم انجام داده اند.

وی از پیوست نگاری فرهنگی برای طرح‌های کلان قوه قضاییه هم خبر داد و گفت: شورای مهندسی فرهنگی از سه سال پیش با هدف تهیه پیوست‌های فرهنگی برای طرح‌های کلان در قوه قضاییه فعال شده که یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این شورا، تهیه پیوست فرهنگی برای قوانین تازه تصویب، است.

به گفته‌ی صادقی، در پیوست فرهنگی، تاثیر قوانین بر افراد و جامعه بررسی و برای جلوگیری از آثار منفی آن‌ها، راهکار ارائه می‌شود تا نگاه اصلاحی مجرم که در قوانین به دنبال آن هستیم محقق شود.

صادقی برای شرکت در سیزدهمین یادواره شهدا و همایش تجلیل از ایثارگران دستگاه قضایی گلستان امروز به گرگان سفر کرده است.

همچنین در همایش امروز از ۱۴ نفر از ایثارگران شاغل در دستگاه قضایی استان گلستان تجلیل شد.

نظر خود را ثبت کنید

comment