رویدادی های صبری

برگزاری ششمین جشنواره «هنر برای صلح»

٣١ شهريور ١٣٩٧
برگزاری ششمین جشنواره «هنر برای صلح»

ششمین جشنواره «هنر برای صلح» در بخش‌های هنرهای تجسمی، سینما و تئاتر از ۲۳ شهریور تا ۵ مهرماه در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود.

دبیر جشنواره «هنر برای صلح» درباره ششمین دوره این جشنواره گفت: ششمین جشنواره «هنر برای صلح» به صورت بین المللی از ۲۳ شهریور تا ۵ مهرماه در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود و از بیش از ۴۰ کشور به این جشنواره اثر ارسال شده است. طبق روال هر سال جشنواره، از تمامی رشته‌های هنرهای تجسمی و سینما آثار ارسالی داریم و علاوه‌بر این، امسال رشته تئاتر را به جشنواره اضافه کردیم که نمایش‌ها در تماشاخانه باران اجرا خواهد رفت.

وی افزود: به دلیل هم‌زمانی برگزاری جشنواره با ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در روزهای ۲۸، ۲۹ و ۳۰ شهریورماه مصادف با تاسوعا و عاشورای حسینی، جشنواره تعطیل خواهد بود.

دبیر جشنواره «هنر برای صلح» با اشاره به اینکه آثار ارسالی نسبت به سال‌های گذشته رشد قابل‌توجهی داشته است، گفت: تمرکز ششمین جشنواره «هنر برای صلح» بر موضوع محیط زیست است و بخش ویژه‌ای تحت این عنوان در جشنواره داریم که آثار این بخش در همه رشته‌های تجسمی برای دبیرخانه ارسال شده است.

وی از برگزاری نشست خبری جشنواره «هنر برای صلح» در روز یکشنبه ۱۱ شهریورماه خبر داد و افزود: نشست خبری ششمین جشنواره «هنر برای صلح» به منظور تشریح جزییات برنامه‌ها، اعلام اسامی فیلم‌ها و تئاترها و زمان نمایش آن‌ها و تعداد دقیق آثار و اسامی کشورهای شرکت‌کننده برگزار خواهد شد.

فربود در پایان با اشاره به عملکرد دبیران بخش‌های مختلف جشنواره ششم، گفت: دبیران بخش‌های تجسمی ششمین جشنواره «هنر برای صلح» آثاری را برای نمایش در جشنواره انتخاب و مابقی آثار رسیده به دبیرخانه را با توجه به دیدگاه‌های جشنواره جمع بندی و انتخاب کرده‌اند.

نظر خود را ثبت کنید

comment