رویدادی های صبری

۳۸ حکم قصاص طی هفت سال گذشته به صلح و سازش ختم شد/ آزادی ۲۷۷ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد/ اعتماد مردم به معتمدین باعث توفیق فرهنگ صبر می‌شود

٠٣ تير ١٣٩٧
۳۸ حکم قصاص طی هفت سال گذشته به صلح و سازش ختم شد/ آزادی ۲۷۷ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد/ اعتماد مردم به معتمدین باعث توفیق فرهنگ صبر می‌شود

همکار افتخاری ستاد ملی صبر در سنندج ضمن تاکید بر اینکه ۲۷۷ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد در کردستان آزاد شدند گفت: اعتماد مردم به معتمدین باعث توفیق فرهنگ صلح و سازش و صبر می‌شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، مهدی حسام شریعتی شهردار اسبق و همکار افتخاری ستاد ملی صبر در سنندج بیان کرد: بنده از سال ۹۱ به همراه تیم مردمی مرکب از معتمدین محلی در استان سنندج که تحت حمایت دادستان و رئیس کل دادگستری است در اقدامات صلح و سازش مخصوصا قتل‌های عمد فعالیت می‌کنم.

شریعتی با بیان اینکه مردم استان کردستان با محبت و دارای روحیه بسیار خوب هستند، اظهار کرد: آمار گذشت و عفو در این استان بسیار خوب است و در این سال‌ها بیشتر مراجعات این تیم مردمی موفق عمل کرده که بعضی از پرونده‌های قصاص با رضایت کامل و برخی نیز با اخذ مقداری دیه و یا احداث مدرسه به صلح ختم می‌شود.

همکار افتخاری ستاد ملی صبر در سنندج با بیان اینکه طی هفت سال گذشته ۳۸ حکم قصاص به صلح و سازش ختم شد، گفت: مردم کردستان روحیه گذشت را از قرن‌ها پیش با خود دارند و درصدد انتقام نیستند و عفو و مهربانی جزو فرهنگ مردم نهادینه شده است.

شریعتی به نقش ریش سفید‌ها در این منطقه اشاره و تصریح کرد: مردم به معتمدین محلی اعتماد دارند و از همین رو می‌توانیم در ایجاد صلح و سازش موفق‌تر باشیم به عنوان مثال سال قبل هنگامی که در ۲ مورد ورود کردیم خانواده‌های مقتولین با آغوش باز ما را پذیرفتند و با ۱ الی ۲ جلسه صحبت کردن در فضای دوستانه توانستیم رضایت آن‌ها را جلب کنیم.

وی گفت: مقوله صبر یک مبحث قرآنی است و آیه قرآن صراحت دارد "اعوذ بالله من الشیطان رجیم یا ایها الذین آمنوا استعینوا بالصبر و صلاة ان الله مع الصابرین" و این تاکید قرآن است که شما به صبر و نماز استعانت بجویید منتهی باید جوامع مختلف از نظر روانشناسی و جامعه شناسی بررسی و شناسایی شوند و با هر جامعه‌ای باید از راهکار خودش وارد عمل شویم.

همکار افتخاری ستاد ملی صبر در پایان خاطرنشان کرد: ۲۷۷ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد در کردستان آزاد شدند که اعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد و ۲۱۵ میلیون تومان مورد نیاز بود و حدود ۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان گذشت از طرف شاکی بود که نشان می‌دهد مردم کردستان صبور و با گذشت هستند.

نظر خود را ثبت کنید

comment