رویدادی های صبری

با حضور معاون فرهنگی قوه قضائیه؛

"سامانه ملی صبر" رونمایی شد

١١ خرداد ١٣٩٧
"سامانه ملی صبر" رونمایی شد

با حضور معاون فرهنگی قوه قضاییه و جمعی از مسئولان قضایی و اداری کشور از سامانه ملی صبر رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر، مراسم رونمایی از "سامانه ملی صبر" صبح امروز با حضور حجت الاسلام صادقی معاون فرهنگی قوه قضاییه، اسدالله جولایی مدیرعامل ستاد دیه کشور، مهران منتظر مدیرعامل انجمن حمایت از خانواده زندانیان و مطهرنژاد، مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان برگزار شد.

حجت الاسلام هادی صادقی در این مراسم اظهار کرد: اگر در مسیر صلح و سازش صبوری نکنیم، توفیق نخواهیم داشت و برای بخشودن، صبر در برابر انتقام و خشم نیاز است. 

وی افزود: برای رضایت نیز صبر لازم است زیرا انسان از چیزی می گذرد تا رضایت بدهد و انسانی که از حق خود می گذرد، صبور است. 

معاون فرهنگی قوه‌قضاییه تصریح کرد: طی دو سالی که از فعالیت ستاد ملی صبر می‌گذرد، نهادهای مختلف با ما همکاری داشتند. هدف ما این است که این مسیر فراقوه ای بودن ستاد ملی صبر همچنان ادامه یابد؛ بنابراین این ستاد متعلق به قوه‌قضاییه نیست و متعلق به همه مردم است البته قوه‌قضاییه میزبان این ستاد است.

صادقی گفت: در سال گذشته 12 همایش استانی صبر برگزار شد و برای اینکه همه کشور درگیر این ماجرا شوند، در نظر داریم در سال جاری نیز این همایش‌ها به صورت مرتب برگزار شود. 

وی بیان کرد: ما به صورت مستقیم نسبت به صلح و سازش یا گرفتن رضایت اقدام نمی‌کنیم ولی پل ارتباطی هستیم چنانکه سامانه‌ای که امروز رونمایی می‌شود، موید همین مطلب است. این سامانه با همکاری نظام بانکی، ستاد دیه، انجمن حمایت از زندانیان و سازمان زندان‌ها شکل گرفته است.

معاون فرهنگی توضیح داد: در این سامانه افراد واجد شرایط معرفی می‌شوند و پس از اطلاع‌یابی مردم خودشان انتخاب می‌کنند که به چه کسی کمک کنند. این سامانه انواع فیلترها و انواع انتخاب‌ها را دارد و خیرین می‌توانند از بین زنان یا مردان یا حتی نوجوانان انتخاب کند. 

صادقی تصریح کرد: پولی که پرداخت می‌شود مستقیم به ستاد دیه برای آزادسازی زندانیان یا انجمن حمایت برای کمک به خانواده زندانیان می‌رود. یکی از مراکز مهم دخیل در این سامانه، مراکز شوراهای حل اختلاف در مسیر صلح و سازش و گرفتن رضایت است.

این مقام مسئول در قوه‌قضاییه گفت: قوه‌قضاییه در حین اینکه قانون را اجرا می‌کند و حتی حکم زندان می‌دهد اما درصدد این هست که به افراد زندانی به شرط وجود مصالح و نداشتن آسیب برای جامعه، کمک کند؛ لذا امروز می‌بینیم که ستاد دیه و انجمن حمایت چه مقدار به زندانیان و خانواده‌ها کمک می‌کنند.

صادقی با بیان اینکه باید رسانه‌ها این چهره دستگاه قضایی را نیز معرفی کنند یادآور شد: این سامانه به ابعاد مختلف توجه دارد؛ 15 هزار نفر تا کنون عضو این ستاد شده‌اند تا برای ارتقای فرهنگ صبر و صلح و سازش کمک کنند.

وی اضافه کرد: تا به امروز این سامانه به صورت آزمایشی کار می‌کرد اما امروز به طور رسمی رونمایی می‌شود.

پایان/.

نظر خود را ثبت کنید

comment