رویدادی های صبری

دبیر ستاد ملی صبر:

باید فرهنگ ریش‌سفیدی و کدخدامنشی را در جامعه ترویج کنیم

١١ خرداد ١٣٩٧
باید فرهنگ ریش‌سفیدی و کدخدامنشی را در جامعه ترویج کنیم

دبیر ستاد ملی صبر بابیان اینکه ستاد ملی صبرصرفاً به دنبال اقدامات قضایی نیست گفت: باید فرهنگ ریش سفیدی و کدخدامنشی را در جامعه ترویج کنیم

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر و به نقل از میزان، امید محبی دبیر ستاد ملی صبر در دیدار با ریش سفیدان و بزرگان برخی استان‌ها که نقش زیادی در صلح و سازش داشته‌اند، گفت: ما در ستاد ملی صبر صرفاً به دنبال اقدامات قضایی نیستیم بلکه دنبال ایجاد یک فرهنگ برای گسترش فرهنگ صلح و سازش هستیم.

دبیر ستاد ملی صبر بیان کرد: آنچه که مقصود ما در این ستاد است بحث‌های فرهنگی، آموزشی و رسانه‌ای برای ترویج صلح وسازش است.

وی به یکی از آسیب‌های جامعه در سالیان اخیر اشاره کرد و گفت: امروزه خشونت به یک آسیب جدی برای جامعه تبدیل شده است. نزاع و توهین دو جرم اول کشور شده اند و خشونت کلامی و خشونت رفتاری متاسفانه جزو جرایم اول کشور شده است.

محبی افزود: متاسفانه سعه صدر مردم کاهش یافته که ریشه‌های مختلفی دارد و لازم است به آن‌ها رسیدگی کرد. ما باید کاری کنیم که صبر و بخشش و سعه صدر در بین مردم گسترش یابد.

دبیر ستاد ملی صبر به بیان مثالی پرداخت و گفت: متاسفانه دعاوی همانند موضوع ساده مثل پارک خودرو در کشور بسیار رخ می‌دهد و حتی ممکن است به جرم قتل منجر شود و با یک دعوای به این سادگی ممکن است دو خانواده داغدار شوند.

وی گفت: روند این قبیل خشونت‌ها در سالیان گذشته رو به فزونی می‌رود در حالی که این قبیل دعاوی در گذشته با یک ذکر یک صلوات ختم به خیر می‌شد. اما اکنون این رویه تغییر کرده و گذشت کردن خیلی سخت اتفاق می‌افتد.

محبی ادامه داد: در این رابطه باید از فرهنگ ریش سفیدی و میانجیگری الگو سازی کنیم و فرهنگ تمکین از بزرگتر‌ها را گسترش دهیم.

دبیر ستاد ملی صبر اظهار کرد: لذا یکی از اهداف ما در ستادملی صبر معرفی شما و امثال شما به نسل جوان جامعه است که آن‌ها ببینند یاد بگیرند و فرهنگ کدخدا منشی دوباره احیا شود.

وی گفت: ما تمرکز خود را بر روی کار‌های فرهنگی و رسانه‌ای قرار داده‌ایم. هدف ما در ستاد ملی صبر این است که جمع کثیری از مردم را در عملیات خیر دخیل کنیم.

محبی با اشاره به سامانه ستاد ملی صبر بیان کرد: ما در این ستاد به دنبال جذب کمک میلیاردی توسط یک نفر نیستیم بلکه به دنبال این هستیم که صد‌ها و هزاران نفر با کمک‌های ناچیز خود ما را در آزادی زندانیان یا کمک به خانواده زندانیان نیازمند کمک کنند. به عبارت دیگر هدف ما بیشتر ارتقا فرهنگ بخشش و رضایت است.

دبیر ستاد ملی صبر تصریح کرد: یکی از اقداماتی که ما در ایام نوروز در راستای توسعه صبر انجام دادیم همکاری با هلال احمر کشور بود و برای این کار برچسب‌های بسیاری را تهیه کرده تا مسافران نوروزی با استفاده از این برچسب و تراکت‌ها در گسترش فرهنگ صبر با ما سهیم باشند.

پایان/.

نظر خود را ثبت کنید

comment