رویدادی های صبری

دبیر ستاد ملی صبر:

فرهنگ صبر بايد در ميان مسؤلان غالب شود/كار انفرادی و تك دستگاه آفت اصلی فعاليت‌های فرهنگی كشور است/سمن‌های فعال در حوزه صبر مورد حمايت قرار گيرند

٠٦ دي ١٣٩٦
فرهنگ صبر بايد در ميان مسؤلان  غالب شود/كار انفرادی و تك دستگاه آفت اصلی فعاليت‌های فرهنگی كشور است/سمن‌های فعال در حوزه صبر مورد حمايت قرار گيرند

دبیر ستاد ملی صبر گفت: در ستاد صبر به دنبال اقدامات قضایی و حقوقی نیستیم بلکه اکثر فعالیت‌های ستاد ملی صبر کارهای فرهنگی، رسانه‌ای و آموزشی متمرکز شده است.

به گزارش روابط عمومی ستاد ملی صبر از دادگستری استان کردستان، امید محبی صبح امروز در نخستین همایش «صبر» در این استان که با حضور جمعی از مسوولین و افراد تاثیرگذار در این حوزه در سالن جلسات دادگستری کردستان برگزار شد، با بیان اینکه ستاد ملی صبر با یک پشتوانه و یک سال کار پژوهشی و مطالعاتی در معاونت فرهنگی قوه قضائیه شروع به کار کرد، اظهار داشت: در سال گذشته در بحث آسیب‌های اجتماعی مقام معظم رهبری چهار جلسه را با حضور همه مسوولان سه قوه برای رسیدگی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تشکیل دادند.

وی اضافه کرد: بر اساس دستور رهبری باید هر قوای سه‌گانه در راستای مقابله با آسیب‌های اجتماعی نقش‌آفرینی کرده و به سراغ کارهای فوق عادت بروند.

وی خاطرنشان کرد: قوه قضائیه در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و ایفای نقش خود کارها و اقداماتی با بهره‌گیری از نظرات اساتید فرهیخته و متخصصین امر انجام داد.

وی با بیان اینکه تشکیل ستاد صبر نتیجه این هم‌اندیشی‌ها بود، گفت: این ستاد در واقع به دنبال یک همگرایی ملی و عزم ملی برای ایجاد تعامل و وحدت بین قوا و بین مردم و مسئولان است.

دبیر ستاد ملی صبر اذعان داشت: در ستاد صبر به دنبال اقدامات قضایی و حقوقی نیستیم بلکه اکثر فعالیت ستاد ملی صبر بر فعالیت‌های فرهنگی، رسانه‌ای و آموزشی متمرکز شده است که در راستای تحقق اهداف در این حوزه ۷ کمیته و کارگروه تخصصی فعال شده است.

محبی با بیان اینکه مسئله همگرایی بین مسئولین یک ضرورت برای جامعه امروز است، گفت: یک مسئله خیلی مهم و حائز اهمیت هم این است که ما قبل از آن که بخواهیم از مردم چیزی را انتظار داشته باشیم باید خود مسئولین کشور در آن موضوع الگو و سرآمد باشند.

وی خاطرنشان کرد: اگر به دنبال ترویج گذشت، بخشش و صبر در جامعه هستیم و می‌خواهیم صبر را گفتمان مسلط در جامعه کنیم لازم است که صبر گفتمان مسلط در میان مسئولان ما باشد.

دبیر ستاد ملی صبر گفت: برای تحقق اهداف این ستاد همه اقشار تاثیرگذار، دستگاه‌های اجرایی، نهادهای نظامی و به ویژه رسانه‌ها باید ورود و تلاش کنند.

وی با بیان اینکه ائمه جمعه باید به عنوان یک رکن در ستادهای صبر در استان ها باید نقش‌آفرینی کنند، گفت: توجه به نگاه بومی و فرهنگ در هر منطقه‌ای از دیگر اولویت‌های ستاد ملی صبر است.

محبی خاطرنشان کرد: تکریم از کسانی که در این مسیر نقش آفرینی می کنند می‌تواند موجب توسعه و تقویت فرهنگ صبر در جامعه شود.

وی تصریح کرد: با همین نگاه نقش استان کردستان در دومین همایش ملی صبر پررنگ‌تر خواهد بود و از افراد موثر در این حوزه تجلیل خواهد شد.

وی کار انفرادی در حوزه فرهنگی را آفت بزرگ در حوزه فرهنگ در کشور دانست و خاطرنشان کرد: هر دستگاه می‌خواهد یک برنامه و طرح فرهنگی برگزار کند و این نمی‌تواند نتیجه مثبتی داشته باشد.

دبیر ستاد ملی صبر خاطرنشان کرد: در این ستاد به ظرفیت‌های دیگر بخش‌ها توجه شده است و دنبال ایجاد یک بستر برای بهره‌گیری از تمام نقاط قوت و ظرفیت‌ها هستیم.

وی خواستار توجه ویژه رسانه‌ها به موضوع گذشت و صلح شد و گفت: رسانه‌های ما باید بیش از پیش به این موضوع بپردازند و به دنبال فرهنگ‌سازی باشند.

محبی اظهار کرد: توجه به نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در ستاد صبر استان‌ها ضروری است و سمن‌ها باید در این راستا مورد حمایت قرار گیرند.


نظر خود را ثبت کنید

comment