رویدادی های صبری

ستاد استانی صبر در کرمان تشکیل می شود

رویکرد ستاد صبر ترویج فرهنگ صلح و سازش است

٠١ دي ١٣٩٦
رویکرد ستاد صبر ترویج فرهنگ صلح و سازش است

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: ستاد صبر استان کرمان با هدف گسترش فرهنگ صلح و سازش، عفو و گذشت تشکیل می شود.

به گزارش ستاد ملی صبر از دادگستری کرمان، یدالله موحد در تشریح جزییات این خبر گفت: ستاد ملی صبر به شکل فراقوه ‎ای و با تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که دستگاه‎ ها به دنبال اقدامات فرا سازمانی باشند و نقش خود را در آسیب‎ های اجتماعی مشخص کنند، شکل گرفته است.

رییس ستاد صبر استان کرمان اهداف تشکیل این ستاد را ارتقاي فرهنگ مدارا، مودت، همدلی، صبر و مهربانی در جامعه، اعتلاي فرهنگ قانون مداري و احترام به حقوق دیگران و ارتقاي کارآمدي دستگاه قضایی کشور در حل وفصل دعاوي و منازعات عنوان کرد.

رییس شورای قضائی استان کرمان بیان داشت: استفاده از رسانه‌ ها و شبکه‌ های اجتماعی به عنوان یک ظرفیت بزرگ از ملزومات توسعه فرهنگ صبر در جامعه است.

وی اظهار داشت: با توجه به تأکید آموزه هاي قرآنی و روایی بر لزوم حاکمیت فرهنگ مدارا، مهربانی، عفو و گذشت در میان اهل ایمان و با عنایت به رهنمودهاي مقام معظم رهبري(مدظله العالی) در زمینه « استفاده از روش داوري و حکمیت در حل وفصل دعاوی» ستاد استانی صبر در دادگستری کرمان ایجاد می شود.

موحد در ادامه اظهار داشت: ارتقاي جایگاه جمهوري اسلامی ایران و دستگاه قضایی کشور در عرصه صلح طلبی و حقوق بشر، کاهش پرونده هاي دستگاه قضا و کاهش تعداد زندانیان از اهداف دیگر این ستاد می باشند.

شایان ذکر است ستاد صبر استان کرمان از هفته اول دی ماه نود و شش شروع به کار خواهد کرد.


نظر خود را ثبت کنید

comment