آخرین اخبار:

رویدادی های صبری

با بخشش اولیاء دم محکوم به قصاص در شهرستان باوی استان خوزستان از چوبه دار رهایی یافت.

٣٠ ارديبهشت ١٤٠٣

با همت و تلاش اعضای شورای حل اختلاف و ستاد صبر شهرستان باوی و در پویش به حرمت امام رئوف و کریمه اهل بیت (ع) می بخشم، محکوم به قصاص با عفو و بخشش اولیاء دم از چوبه دار رهایی یافت.

 متاسفانه 7 سال پیش نزاعی بین دو نفر در شهرستان باوی بر سر اختلافات گذشته رخ می دهد که منجر به قتل یک نفر می شود و این حادثه موجب ایجاد خصومت و اختلافات گسترده بین دو عشیره از یک طایفه در منطقه گردید.

با توجه به اهمیت موضوع، اعضای شورای حل اختلاف باوی با همکاری ستاد صبر، اعضای شورای حل اختلاف ویژه عشایر، بزرگان و ریش سفیدان منطقه، برای حل و فصل اختلاف بوجود آمده فی مابین دو عشیره وساطت می کنند که تلاش آنان پس از 7 سال و برگزاری چندین جلسه به ثمر نشست.

 خوشبختانه همزمان با دهه مبارک کرامت، در مراسمی با حضور سران عشایر، بزرگان، اعضای شورای حل اختلاف، ستاد صبر و صلح یاران شهرستان باوی، خانواده مقتول به حرمت امام رئوف و کریمه اهل بیت (ع) از قصاص فرزند خود صرف نظر کردند و دو عشیره در این نشست به احترام امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) هم قسم شدند که از این به بعد در کنار هم زندگی مسالمت آمیز با دوستی و برادری داشته باشند.


نظر خود را ثبت کنید

comment